-
ОПИС ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION
- 1.1 МЕТА ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION
- 1.2 ВАРІАНТИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION
- 1.3 УНІКАЛЬНІСТЬ ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION
- 1.4 РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ, ВІЛЬНЕ СПІЛКУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ
- 1.5 ТВОРЧІСТЬ
-
КОРИСТУВАННЯ
- 2.1 СТРУКТУРА ВЕБВЕРСІЇ
- 2.2 СТРУКТУРА МОБІЛЬНОГО ДОДАТКУ
- РЕЄСТРАЦІЯ НОВОГО КОРИСТУВАЧА
- ЛОГІН ЗАРЕЄСТРОВАНОГО КОРИСТУВАЧА
- КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ
-
ОПИС ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION"
-
1.1 МЕТА ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION
Мета мобільного додатку Digital Inclusion – залучення всього суспільства у використання технологій для розвитку або відновлення мовлення, соціалізацію та реабілітацію дітей та дорослих із розладами аутичного спектру, після інсульту або у інших ситуаціях протягом життя, коли вербальна комунікація неможлива. Мобільний додаток можна завантажити на смартфони та планшети, а вебверсією (www.dimobi.org.ua) можна користуватися на комп’ютерах.
Мобільний додаток створено для всіх зацікавлених в інструментах альтернативної та додаткової комунікації, рішеннях для ментального здоров’я протягом життя. За допомогою цього технологічного рішення можна спілкуватися в будь-який час і в будь-якому місці, у різних сценаріях спілкування з іншими людьми (близьким оточенням і незнайомцями).
-
1.2 ВАРІАНТИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION:
1) розвиток та відновлення мовлення;
2) вільне спілкування та соціалізація з використанням словника з зображеннями та аудіосупроводом обраних слів;
3) підтримка ментального здоров’я;
4) розвиток інноваційного мислення;
5) арт-терапія (індивідуальна та групова).
-
1.3 УНІКАЛЬНІСТЬ ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION:
- Перший україномовний мобільний додаток для розвитку мовлення.
- Багатофункціональність додатку для цілісного розвитку людини: розвиток мовлення та творчого мислення.
- Популяризація культурної спадщини та сучасного мистецтва з використанням технологій.
- Доступність програми для використання на різних типах мобільних пристроїв (смартфонах та планшетах) та комп’ютерах.
-
1.4 РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ, ВІЛЬНЕ СПІЛКУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ
Розвивати мовлення та спілкуватися допоможуть розділи «Слова» (універсальний словник із зображеннями та аудіосупровідом) та «Мої набори» (індивідуальний словник із зображеннями та аудіосупровідом, який можна доповнити самостійно).
Комунікацію завдяки додатку можна забезпечити за допомогою тексту, карток-ілюстрацій (піктограм) та аудіосупроводу слів. Завдяки такому комбінованому рішенню можна сприяти одночасному спілкуванню і досягти взаєморозуміння між людьми, які мають розлади мовлення, та людьми з вадами слуху або зору.
У розділі «Слова» потрібно обрати тематичну категорію, в якій представлено слова, з яких можна вибрати від 1 до 10 одночасно для відображення у вікні вибору слів. Ці слова можна вибрати, натиснувши на зображення слова з текстом. Після цього вибране слово з'явиться у вигляді карток із зображенням і текстом у прямокутному вікні вибору та буде озвучено. Слова, які знаходяться у вікні вибору, озвучуються після натискання круглої кнопки «Play». Із правого боку вікна вибору є регулятор гучності озвучення слів, які з’явилися у вікні вибору. Слова у вікні вибору можна видаляти спеціальною кнопкою у вигляді кошика, яка розташована під регулятором гучності. При цьому слова, які необхідно видалити, треба виділити лівою кнопкою комп'ютерної миші чи кліком по тачпаду ноутбука.
У розділі «Слова» можна створити категорії з новими словами та нові слова в існуючих категоріях. Створення нового слова користувачами означає, що потрібно зробити фотографію, яка ілюструє нове слово, або завантажити зображення з пристрою користувача, надрукувати слово, записати аудіофайл. Таким чином користувачі самі створюють індивідуальний набір слів, який зберігається лише на пристрої користувача.
-
1.5 ТВОРЧІСТЬ
На мобільних пристроях у програмі Digital Inclusion є розділ «Творчість». Завдяки творчим завданням різного рівня складності в розділі «Творчість» у мобільному додатку Digital Inclusion можна буде розвивати таланти людей будь-якого віку, поширювати у цифрову добу приклади культурної спадщини або сучасного мистецтва та поділитися своїм творчим результатом через месенджери та соціальні мережі.
У розділі «Творчість» можна вибрати розмальовки різного рівня складності та створити власну різнокольорову композицію на основі запропонуваного малюнку.
Спочатку треба зайти в тематичний розділ розмальовок, вибрати розмальовку. На екрані є кольорова палітра. Виберіть колір та натисніть на зону розмальовки, яку хочете розфарбувати. Можна змінювати колір безліч разів, повторно натиснувши в зоні розмальовки після вибраного кольору.
На будь-якому етапі розмальовування можна поділитися своїм результатом у соцмережах або надіслати у месенджери, які є на вашому мобільному пристрої.
-
1.1 МЕТА ПРОГРАМИ DIGITAL INCLUSION
-
КОРИСТУВАННЯ
-
2.1 КОРИСТУВАННЯ ВЕБВЕРСІЄЮ
На сторінці «Головна» є інформація про проєкт «Цифрова інклюзія» (Digital Inclusion), дві кнопки «Зареєструватись», «Увійти», а також інформація про учасників соціального партнерства, в рамках якого створено це рішення для цифрової інклюзії.
У верхньому меню вебверсії є навігація для переходу на сторінки сайту: «Головна», «Про проєкт», «Контакти», «Зареєструватись» та «Увійти».
У нижньому меню відображено навігацію для переходу на сторінки сайту: «Політика конфіденційності», «Угода користувача», «Інструкція використання додатку» та три кнопки для скачування програми з ресурсів «HUAWEI AppGallery», «Google Play», «App Store».
-
2.2 КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ДОДАТКОМ
При першому запуску програми, для користувача відкривається заставка (splash screen), на якому є інформація про программу (логотип, назву) та учасників соціального партнерства, в рамках якого було створено програму. Далі відкривається набір ознайомлювальних екранів із стислим описом мети та змісту програми. Натисність кнопку «Далі» в нижньому правому куті, щоб перейти на наступний екран. Натисніть на кнопку «Назад» у нижньому лівому кутку екрану, щоб повернутися назад. Також можна пропустити екрани, натиснувши на кнопку «Пропустити» в правому верхньому кутку екрану.
На стартовому екрані можна вибрати варіант входу у додаток «Увійти» для зареєстрованих користувачів та варіант входу «Зареєструватися» для нових користувачів.
-
2.1 КОРИСТУВАННЯ ВЕБВЕРСІЄЮ
-
РЕЄСТРАЦІЯ НОВОГО КОРИСТУВАЧА
- Зареєструватися можна кількома способами. Є можливість вибрати швидкий спосіб реєстрації за допомогою Facebook. При натисканні на кнопку буде запропоновано підтвердити вхід через Facebook.
- Також є можливість зареєструвати аккаунт за допомогою email. Для цього необхідно заповнити відповідне поле коректним email, вигадати пароль та підтвердити його. Під час реєстрації з'явиться підказка про валідацію (підтвердження) пароля та email. Далі для успішної реєстрації потрібно ознайомитися з «Політикою конфіденційності» й «Угодою користувача» та зробити позначку у спеціальному квадратику. У вікні для введення пароля є кнопка «Приховати пароль» у вигляді ока. Якщо натиснути на неї, то можна перевірити пароль, щоб уникнути помилок. Після натискання на кнопку «Увійти» користувачеві на зазначену електронну адресу приходить лист із посиланням для підтвердження email. У додатку відкривається новий екран, де є кнопка «Повторно відправити лист» на поштову скриньку для його підтверження, якщо раніше лист не було надіслано.
- Далі потрібно перейти на поштову скриньку, email якої було вказано при реєстрації, обрати відповідний лист і натиснути на посилання для підтвердження email. При цьому здійснюється перехід на нову сторінку вашого браузера.
- Відкривається сторінка вибору типу користувача «Самостійне користування», «Фахівець або представник».
- При виборі типу «Самостійне користування» відкривається сторінка заповнення даних користувача:
- Фото профілю.
- Ім'я та прізвище.
- Ім'я користувача (відображатиметься в додатку, має бути унікальним для кожного користувача).
- Вік (мінімальний допустимий - 3 роки).
- Стать (вибрати із запропонованого списку при натисканні на це поле).
- Країна.
- Область.
- Місто.
- Після натискання на кнопку «Зберегти» дані користувача буде збережено, ви перейдете на сторінку «Слова».
- Після вибору «Фахівець або представник» відкривається сторінка заповнення даних користувача, що складається з двох частин. Інформація про користувача та інформація про законного представника дитини або людини, яку підтримуєте. Інформація про користувача складається з таких полів:
- Фото профілю.
- Ім'я та прізвище.
- Ім'я користувача (відображатиметься в додатку, має бути унікальним для кожного користувача).
- Вік (мінімальний допустимий - 3 роки).
- Стать (вибрати із запропонованого списку при натисканні на це поле).
- Країна.
- Область.
- Місто.
- Інформація про законного представника дитини або людину, яку підтримуєте:
- Ім'я та прізвище.
- Представник (у переліку, що випадає, потрібно вибрати відповідну опцію: «Фахівець», «Член родини», «Інше»).
- Email (підставляється автоматично той, під яким зареєструвалися, його можна змінити).
- Телефон (поле необов'язкове для заповнення).
- Після натискання на кнопку «Зберегти» дані користувача збережуться, ви перейдете на сторінку розділу «Слова».
- Для зміни типу користувача можна повернутися на попередній екран вибору користувача.
-
ЛОГІН ЗАРЕЄСТРОВАНОГО КОРИСТУВАЧА
- На головній сторінці натиснути кнопку "Увійти" або з будь-якої сторінки верхнього меню. Після цього вас переводить на сторінку логіна користувача, який вже є в системі.
- На цьому екрані є можливість вибрати швидкий спосіб реєстрації за допомогою Facebook. При натисканні на цю кнопку буде запропоновано підтвердити вхід через Facebook.
- Для успішного входу в систему необхідно заповнити відповідні поля «Email» та «Пароль» коректними даними раніше зареєстрованого користувача. При введенні некоректних даних поле, заповнене неправильними даними, буде виділено. Під полем з'явиться відповідна помилка. У полі «Пароль» відображається кнопка «Приховати пароль», після натискання на неї користувач може переглянути пароль, який додано у поле.
- Після вводу коректних даних натисніть кнопку «Увійти», після цього ви перейдете на сторінку розділу «Слова».
-
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВОРОТНЬОГО ЗВ’ЯЗКУ:
- Контактні телефони: +380 (63) 584-22-10, +380 (48) 799-87-31
- Адреса електронної пошти: di-ukraine@ukr.net
- Веб-сайт: dimobi.org.ua